Správa FN HK

24.09.2020

Fakultní nemocnice Hradec Králové od soboty 26. září 2020 vyhlašuje plošný zákaz návštěv Fakultní nemocnice Hradec Králové od soboty 26. září 2020 vyhlašuje plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů. Důvodem opatření je současná epidemiologická situace s COVID-19. Opatření bude platné do odvolání. „K opatření jsme přistoupili s ohledem na nutnost zajistit ochranu zdraví našich pacientů i zaměstnanců. Návštěvy jsou v tuto chvíli i nadále možné pouze u dětských pacientů či pacientů v terminálním stadiu nemoci, možná je také účast otce u porodu,“ uvedla vedoucí Oddělení nemocniční hygieny FN HK MUDr. Lenka Hobzová, Ph.D. Délka trvání opatření bude záviset na dalším vývoji epidemiologické situace v České republice. FN HK v souvislosti s vývojem epidemiologické situace omezila návštěvy již v polovině září. Byly možné jen na dvě hodiny denně v čase od 15:00 do 17:00 hodin, ke každému z pacientů mohla přijít pouze jedna osoba.

FN HK omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů

Fakultní nemocnice Hradec Králové od 15. září 2020 omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů na dvě hodiny denně, ke každému pacientovi může přijít pouze jeden člověk v čase od 15:00 do 17:00 hodin. Oddělení, kde jsou hospitalizováni COVID-19 pozitivní pacienti a kde jsou vyhlášeny karanténní opatření, jsou pro návštěvy uzavřena. FN HK opatření přijímá v souvislosti se současným nárůstem COVID-19 pozitivních případů v celé České republice. „Výjimkou jsou návštěvy dětských pacientů a pacientů v terminálním stadiu, i nadále je také možná účast doprovodu rodičky u porodu,“ uvedla vedoucí oddělení nemocniční hygieny FN HK MUDr. Lenka Hobzová, Ph.D. Případné vyhlášení plošného zákazu návštěv v nemocnici se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace, současné opatření je v platnosti do odvolání. Pro návštěvy platí nutnost mít při vstupu do objektů FN HK ochranu úst a nosu, při vstupu na oddělení si musí vydezinfikovat ruce. Na návštěvy by rozhodně neměli přicházet lidé s příznaky respiračních onemocnění, například teplotou či kašlem, jedná se o ochranu zdraví hospitalizovaných pacientů i zaměstnanců nemocnice.

Výzdoba lékárny FNHK

Výzdoba od žáků naší školy na téma - ROBOTI.